نظافت منزل خانه تکانی عید و شرکت‌های خدماتی

نظافت منزل، خانه تکانی عید و شرکت‌های خدماتی

با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و فرا رسیدن عید نوروز، یکی از دغدغه های همیشگی این ایام یعنی خانه تکانی با افراد خانواده همراه می شود.

 یکی از فرهنگ‌ها و آداب و سوم ما ایرانی‌ها نظافت منزل و خانه تکانی در روزهای پیش از سال تحویل و عید نوروز است. خانواده‌های ایرانی بنا به سلیقه‌ی خود این کار را انجام می‌دهند اما ترتیب و مراحل کار را می‌توان به صورت کلی چنین بیان کرد؛

نظافت منزل، خانه تکانی عید و شرکت‌های خدماتی
نظافت منزل، خانه تکانی عید و شرکت‌های خدماتی

برای نظافت منزل و خانه تکانی در عید نوروز از کجا شروع کنیم؟

۱. دور ریختن مواد زائد

مواد زائد و بلااستفاده را از اتاق‌ها و آشپزخانه جمع کرده و اگر قابل استفاده است و شما دیگر نیازی به آن ندارید می‌توانید از طریق سایت‌هایی فروش کالاهای دسته دوم مانند سایت دیوار به فروش بگذارید و یا به اقوام و دوستانتان هدیه بدهید و اگر استفاده‌ای ندارند، دور بریزید.

۲. گردگیری داخل کابینت‌ها

وسایل داخل کابینت‌ها را خارج کرده و با دستمال مرطوب داخل کابینت‌ها را گردگیری کنید. سپس وسایل بعد از دستمال کشیدن در داخل کابینت بچینید.

۳. نظافت سینک ظرفشویی، گاز و یخچال

سینک ظرفشویی را با مواد شوینده و سیم ظرفشویی تمیز کنید، همچنین اجاق گاز را با دستمال و مواد شوینده تمیز کنید، داخل یخچال را خالی کرده و کامل با دستمال مرطوب پاک کنید و مجدد وسایل را در یخچال بچینید.

۴. شستشو و طی کشیدن کف آشپزخانه و نظافت کاشی‌ها

دیوار و کاشی‌های آشپزخانه را یا بشویید و یا با دستمال مرطوب نظافت کنید و سپس کف آشپزخانه را با مواد شوینده و طی کامل تمیز کنید.

۵. گردگیری وسایل اتاق‌ها

وسایل داخل اتاق‌ها را با دستمال مرطوب و سپس دستمال خشک گردگیری کنید؛ وسایلی مانند تابلوها، گل‌های مصنوعی، تلویزیون، رادیو، کلید و پریزها، لوستر و…

۶. نظافت مبل و میز و صندلی‌ها

مبل و میز و صندلی‌ها را با شامپو فرش و یک دستمال تمیز گردگیری و یا از بخارشوی استفاده کنید.

۷. شستشوی مبل، فرش و موکت

فرش‌ها، موکت و مبل‌ها را اگر خیلی کثیف به نظر می رسند برای شستشو کنار بگذارید و اگر فضای کافی و حوصله دارید مشغول شستن آنها شوید و اگر نه از شرکت‌های قالیشویی جهت شستشو کمک بگیرید.

۸. کف اتاق‌ها را جاروی برقی و طی بکشید

کف اتاق‌ها را با جاروی برقی جارو کنید و سپس با طی نخی تمیز طی بکشید و خشک کنید.

۹. پنجره‌ها و شیشه‌ها

پنجره‌ها و شیشه‌ها را با شیشه شوی و دستمال گردگیری و تمیز کنید.

۱۰. درب‌ها اتاق‌ها و ورودی ساختمان

درب‌ها را با دستمال تمیز کنید، درب ورودی را کامل تمیز و اگر قابل شستشو باشد بشویید و خشک کنید.

۱۱. شستشوی پرده‌ها، رویه‌ی مبل‌ها، روتختی‌ها

پرده اتاق‌ها را درآورده و برای شستشو آماده کنید. پرده‌ها را با لباسشویی بشویید و یا اگر پرده‌ها سنگین هستند آنها را به خشکشویی محل بسپارید. رویه‌ی مبل‌ها و رو تختی و رو بالشتی ها را نیز به همین صورت بشویید.

۱۲. شستشوی حیاط و پارکینگ

اگر منزلتان حیاط و پارکینگ دارد به عنوان مرحله آخر ابتدا جارو بزنید و سپس کامل با آب بشویید البته در مصرف آب زیاده روی نکنید و اسراف نداشته باشید.

گاهی به دلیل تیره شدن و یا کثیف شدن دیوارهای داخلی اتاق‌ها لازم است بعد از گردگیری وسایل نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی دیوارها انجام شود و یا دیوارها را کاغذ دیواری چسباند.

اگر فرصت و حوصله کافی برای خانه تکانی ندارید، اگر انجام برخی از کارها برایتان دشوار است، نظافت منزل و خانه تکانی را به شرکت خدمات نظافتی ستاره شرق اصفهان  بسپارید. بهتر است در ایام نزدیک به عید نوروز برای ثبت سفارشات در شرکت‌ نظافتی ستاره شرق اصفهان از یک هفته قبل تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام دهید، چرا که در این روزها سفارشات زیادی وجود دارد و ممکن است نوبت به شما نرسد.

نکاتی که همشهریان اصفهانی  در هنگام دریافت خدمات از شرکت‌های نظافتی باید به آن دقت داشته باشند.

جهت دریافت سرویس از شرکت‌های خدماتی و نظافتی باید به نکاتی در این خصوص توجه داشت.

۱. بهتر است برای انجام امور خدماتی از یک شرکت کمک بگیریم نه از یک شخص، چرا که شرکت قابل پیگیری و مسئولیت پذیر است و در هر زمان آمادگی ارائه سرویس را دارد.

۲. شرکتی مناسب و قابل اعتماد را انتخاب کنیم.

۳. در زمان حضور نیرو حتماً در محل (منزل) حضور داشته باشیم و علاوه بر نظارت بر عملکرد وی، او را راهنمایی کنیم.

۴. در زمان حضور نیروی خدماتی حتماٌ از وی درخواست فاکتور مهر شده شرکت را داشته باشیم و در غیر اینصورت از پذیرش او خودداری کنیم و یا با شرکت تماس گرفته و با دریافت مشخصات نیرو از شرکت و تطبیق آن با کارت شناسایی وی اجازه حضور را به او بدهیم.

۵. بهتر است از نیروی خدماتی کارت شناسایی درخواست کنیم.

۶. در صورتی که چند روز آینده مجدد نیاز به دریافت خدماتی همچون نظافت منزل، نظافت راه پله و … را داشتیم، حتماً با شرکت هماهنگ کنیم و از هماهنگی با نیروی خدماتی جداً بپرهیزیم.

۷. وسایل و مواد شوینده را قبل از حضور نظافتچی آماده کنیم و در صورتی که موجود نیست یا خود تهیه کنیم یا شرکت هماهنگ کنیم که در زمان حضور نظافتچی با خود به همراه بیاورد.

۸. در صورت عدم رضایت از نیرو با وی بحث نکنیم و یا در ابتدای ساعت و یا انتهای کار و بعد از خروج او با شرکت در میان بگذاریم.

در پایان اگر بخواهیم  شرکت خدماتی و نظافتی مناسب را در اصفهان  نام ببریم می‌توانیم به شرکت خدماتی نظافتی ستاره شرق اصفهان اشاره کنیم که همواره مورد رضایت مشتریان خود قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع