6 ترفند نظافت منزل در 10 دقیقه

۶ ترفند نظافت منزل در ۱۰ دقیقه

"<yoastmark

۶ ترفند نظافت منزل در ۱۰ دقیقه

نظافت منزل و لکه گیری وسایل خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر می خواهید ترفندهای نظافت منزل را یاد بگیرد در این پست ستاره شرق اصفهان ۶ ترفند نظافت منزل در ۱۰ دقیقه را برایتان بیان خواهد کرد.

 

۱. دمای مناسب برای ضد عفونی کردن ملافه 

شستشو با آب سرد باکتری ها و ساس های گرد و غبار را از روی حوله ها و ملافه ها از بین نمی برد. در حالیکه آب داغ می تواند به پارچه آسیب برساند. دمای آب بین ۴۰ درجه تا ۶۰ درجه مناسب است و دمای ۹۰ درجه بسیار داغ و نامناسب می باشد.

 

۲. از بین بردن لباس رنگ شده

اگر لباس سفید در شستن همزمان با لباس رنگی تازه خریداری شده رنگ گرفته است آن را در محلول جوش شیرین، پودر شوینده، نمک و آب که حکم سفید کننده را دارد خیس کنید.

 

۳. از بین بردن چربی ظرفشویی

محلول غلیظی از آب داغ و نمک درست کنید و هفته ای یک یا دو بار در دستشویی یا ظرفشویی بریزید، چربی و بوی بد را از بین می برد.

 

۴. تمیز کردن وسایل چوبی با سس مایونز

اگه میز و یا وسایل چوبیتون کثیف شده و لک گرفته میتونین با مالیدن سس مایونز روی اون و تمیز کردنش بعد ۱۰ دقیقه تمام لکه ها رو از بین ببرید.

 

۵. تمیز کردن کف تنگ

اگر کف تنگ آب به نظر کدر می رسد، می توانید کمی نمک و سرکه در کف تنگ نگاه دارید تا بهتر از روز اولش گردد!

 

۶. از بین بردن لکه های توالت

لکه های به وجود آمده در توالت را می توان با ریختن یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده در آن از بین برد. اجازه دهید سرکه کاملا در طول شب روی لکه ها اثر کند، سپس سیفون را بکشید و آن را بشوئید. این کار را باید حداقل ماهی یک بار انجام دهید.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع