۲ روش تهیه ضدعفونی کننده

۲ روش تهیه ضدعفونی کننده

 

این روزها باعث شده است تا همگی مردم جهان برای یک موضوع واحد نگران باشند و تمامی تلاش خود را برای پیشگیری از کرونا بکار بگیرند. در راستای این تلاش،ستاره شرق اصفهان  مسئولیت اجتماعی خود دانسته است تا با استناد به سایت ها و منابع موثق مانند سازمان بهداشت جهانی، نکات مهم در رابطه با این ویروس را درون خبرنامه خود منتشر کند.۲ روش تهیه ضدعفونی کننده ویروس کرونا

برای شستن دست ها مایع ضدعفونی بسازید

 

یکی از نکاتی که به تازگی درگیر آن هستیم، درست کردن محلول های ضد عفونی در دسترس است تا بتوانیم از آن ها برای ضدعفونی خانه استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم دو مدل از دستورهای ساخت این مواد را بررسی کنیم.

ترکیب اول:

اتانول ۹۶ درصد ۸۳۳۳ میلی لیتر (۲.۲ گالن)، پراکسید هیدروژن ۳٪. ۴۱۷ میلی لیتر (۱.۷۶ لیوان)، گلیسریل ۹۸٪ ۱۴۵ میلی لیتر (۶/۰ فنجان) و آب سرد مقطر یا آب جوشانده شده می توانند جایگاه ترکیب اول را به خود اختصاص دهند.

ترکیب دوم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا :

الکل ایزوپروپیل ۹۹.۸٪ ، ۷۵۱۵ میلی لیتر (۲ گالن)، پراکسید هیدروژن ۳٪ ۴۱۷ میلی لیتر، گلیسریل ۹۸٪ ۱۴۵ میلی لیتر و آب سرد مقطر یا آب جوشانده شده
می تواندد جایگاه ترکیب دوم را به خود اختصاص دهند.

سخن پایانی برای پیشگیری از ویروس کرونا …

برای ضدعفونی خانه و منزل همچنین می توان مقدار کمی وایتکس را در میزان بسیار بلایی آب مخلوط کرد. البته این یک روش مرسوم در میان مردم است و از منبع علمی ذکر نشده است و میتوان برای محیط از آن استفاده کرد. برای رفع این ویروس باید دست به دست هم دهیم و با تمام تلاش خود، از شیوع کرونا جلوگیری کنیم. تنها راه مبارزه با این ویروس ماندن در خانه است و این موضوع باید به بهترین نحو ممکن، برای مهار کرونا انجام شود. به امید روزی که بتوانیم دوباره به راحتی در خیابان ها قدم بزنیم و از ابتلا به ویروس نگران نباشیم.

 

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع