کمر درد و فیزیوتراپی در منزل

کمر درد و فیزیوتراپی در منزل

کمر درد و فیزیوتراپی در منزل از مسائلی است که اکثر خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند.
دلایل بسیار زیادی برای کمردرد وجود دارد و اسپاسم عضلانی شایع ترین دلیل کمر درد است ، اما مانند دیگر نقاط بدن ، ستون فقرات نیز ممکن است دچار بیماری ها و آسیب های مختلفی ( مانند عفونت و ..) شود.   ورزش و فیزیوتراپی در منزل  یکی از روش های بهبود کمر درد است.
فیزیوتراپی در منزل یک روش درمانی بسیار مناسب برای کنترل کمر درد است . درخواست به موقع جهت انجام فیزیوتراپی در منزل نه تنها روند درمان کمر درد را سریع می کند بلکه از بروز مجدد کمر درد نیز جلوگیری می کند. بعد از تجویز نوع فیزیوتراپی مورد نیاز شما توسط پزشک معالج ، فیزیوتراپیست به منزل شما مراجعه و ارائه خدمات مورد نیاز شما را به بهترین نحو ارائه میدهد.
کمر درد و فیزیوتراپی در منزل
کمر درد و فیزیوتراپی در منزل
به دلیل اینکه جراحی تأثیر چندانی در کاهش درد کمر ندارد، توصیه زیادی به جراحی کمر نمی شود، مگر اینکه احتمال آسیب همیشگی کمر مثل فقدان حس در ناحیه کمر، عدم کنترل عضلات کمر و درد شدید و مداوم در این قسمت وجود داشته باشد در غیر اینصورت فیزیوتراپی در منزل توصیه اولیه پزشکان است.
از راههای دیگر برای کاهش درد کمر ورزش و ماساژ است.
ورزش باعث کشش و قوی شدن عضلات شکم، پشت و پا می شود. پرستار سالمند یا بیمار دقت داشته باشد که برنامه ورزشی برای قوی کردن عضلات باید دو تا سه بار در هفته و بطور منظم و اجرا شود و حتما سالمند یا بیمار را در طول ورزش همراهی کنند. تمرینات کششی نیز هر روز برای کشش عضلات پشت و پا باید انجام گیرد.
ماساژ کمر دردناک است و باعث سوزش پوست می شود، به همین دلیل اغلب یک بار در هفته باید انجام گیرد. ماساژ سطحی و آرام پوست  تاثیری در کاهش درد کمر ندارد. فیزیوتراپی باعث از بین رفتن اسپاسم و گرفتگی عضلات می شود، در نتیجه تأثیر زیادی در کاهش درد کمر دارد. .
گاهی اوقات برای تسکین درد کمر می توان از روش های فیزیوتراپی و حرکات  ورزشی استفاده کرد. فیزیوتراپی (PT) شامل روش های درمانی  می باشد  که بر روی پیشگیری از آسیب دیدگی و معلولیت تمرکز دارد. فیزیوتراپی به تسکین  درد کمر، تسریع بهبود و بازگشت عملکرد و توانایی حرکت سالمند یا فرد آسیب دیده کمک می  کند.
روش درمانی فیزیوتراپی بعد از تشخیص متخصص و زیر نظر یک فیزیوتراپیست  حرفه ای انجام می شود. فیزیوتراپیست یک متخصص ماهر و آموزش دیده در زمینه حرکات  توانبخشی صحیح و مناسب است که امکان ارائه این خدمات در منزل نیز مقدور می باشد.
تمرین و ورزش کردن به دلیل اینکه به بازیابی دامنه حرکتی و تقویت عضله‌های کمر و شکم کمک می کند، نقش مؤثری را در تسریع بهبود بیمار ایفا می‌کند. طبق تحقیقات انجام شده، عضله‌های خاصی، مانند عضله مولتی‌فیدوس، خود به خود پس از سپری شدن دوره کمر درد حاد کاملاً بهبود نمی‌یابد. این امر می‌تواند آهسته بودن روند بهبود برخی بیمارانی را توضیح دهد. پس لازم است برای درمان کمر درد به پزشک متخصص مراجعه کنید تا نوع فیزیوتراپی شما را مشخص کند . برنامه تمرینی مبتلایان به کمر درد حاد باید متناسب با شرایط هر بیمار و با توجه به تشخیص و نتایج معاینه بالینی تهیه و سپس فیزیوتراپی در منزل شروع شود.
تمرین‌ها حتماً باید توسط متخصص مجرب تعیین و آموزش داده شود ، به خاطر داشته باشید که نمی‌توان یک برنامه کلی را به تمام بیماران مبتلا به کمر درد توصیه کرد. برنامه تمرین عمومی نه تنها مفید نیست، بلکه کمر درد را تشدید نیز می‌کند.
به خاطر داشته باشید که فیزیوتراپی روند بهبود کمر درد را سرعت می‌بخشد و زمانی نتیجه‌بخشی آن به حداکثر می‌رسد که بیمار زودهنگام و در اوایل مراحل بیماری برای درمان مراجعه کند و فیزیوتراپی در منزل آغاز شود .
لازم است خانواده ها قبل از توجه به هزینه های اعلام شده با آگاهی و دقت به مجوزهای قانونی مراکز ارائه کننده خدمات، کیفیت و کارشناسان مجرب توجه نمایند تا از بروز خسارات جبران ناپذیر جلوگیری نمایند.
مرکز خدمات ستاره شرق اصفهان  آمادگی خود را برای اعزام فیزیوتراپیست به منزل شما و بر بالین بیمار شما اعلام میدارد و این ضمانت را به شما میدهد که با اولین همکاری با ما رضایت شما را به طور کامل جلب کند.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع