چگونه در یک مجتمع نظافت و پاکیزگی به خوبی رعایت شود.

چگونه در یک مجتمع نظافت و پاکیزگی به خوبی رعایت شود.

: چگونه در یک مجتمع نظافت و پاکیزگی به خوبی رعایت شود.
: چگونه در یک مجتمع نظافت و پاکیزگی به خوبی رعایت شود.

در گذشته ای نه چندان دور خانه ها پچه کوچک وبزرگ شخصی بودند.به این معنی که اعضای همان خانواده به تمام فضاها دسترسی داشتند.حالا دیگر تمام فضاهای خانه شخصی نیست و فضاهایی مشترک که همه به آن دسترسی دارند نیز وجود دارد. البته با بزرگ شدن شهرها و افزایش جمعیت راهی نبود به غیر از انتخاب آپارتمان‌نشینی، همراه با تمام مزایا و معایب آن.با سایت ستاره شرق همراه باشید تا  چگونه در یک مجتمع نظافت و پاکیزگی به خوبی رعایت شود.

زندگی در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی قسمتی از خانه و فضای عمومی به حساب می آید.فضای است که به تمام ساکنین تعلق دارد.قسمت های از آپارتمان  حیاط، پارکینگ، راهروها و راه‌پله‌ها از جمله این فضاهای مشترک هستند. البته در برخی آپارتمان‌ها نیز مکان‌هایی خاص مانند استخر، سونا، لابی و… هم وجود دارد که آنها هم شامل این فضاها می‌شوند.

 

ورودی راه پله ،ویترین هر خانه:

وقتی وارد خانه میشویم اولین جای که میبینیم در وفضای  ورودی خانه است .بعداز آن هم راه پله است که جلب توجه میکند.باید بدانید که تمیزی و نظافت و زیبایی این مکان ها بسیار مهم است.

قوامینی در رابطه با فضا سبز داظته باشیم تمام ساکنین باید سعی کنند که این فضا ها تمیز و زیبا است.داشتن ورودی زیبا و تعمییرات اساسی و تغییر کلی ورودی نیست .با قرار دادن چند گلدان و نصب تابلوهایی زیبا فضا را زیبا تر سازیم و رغایت بهداشت محیط جای خود دارد .

راه پله ام خیلی مهم است .فضای که گاهی ما آن را به جا کفشی  و زباله یا انباری تبدیل میکنیم.امروز در مجتمع های مسکونی شاهدش هستیم راه پله و پاکرد ها باید در عین سادگی تمیز و مرتب باشند.

 

خانه ای زیبا و تمیز : 

تاحالا برایتان پیش آمده وقتی وارد خانه میشوید که تمیز و مرتب است چه حس خوبی به شما دست میدهد.آپارتمانی که در اول وارد میشوید اگر مرتب باشد شما را ذوق زده میکند اگر مرتب نباششد تو ذوق شما خورده میشود گثیفی راه پله و پاکرد پله ها و زباله ، دیوارهای کثیف

ساختمان های کوچک و بزرگ:

در ساختمان های کوچک که تنها چند ساختمان در آن زندگی میکنند تمیز کردن ساختمان به عهده ساکنین است. اما در دیگر آپارتمان ها که طبقه زیادی وجود دارد هیاتی از میان خود ساکنین شکل میگیرد که به آنها رسیدگی میکند.

در این شهرها چون اصفهان بسیار به چشم میخورد.قوانینی وجو دارد .در چنین مکانهای ساکنین نمیتوانند وسیله نقلیه خود را در محوطه ساختمان یا پارکینگ‌ها بشویند. رسیدگی به فضای سبز و محوطه هم در این ساختمان‌ها به عهده هیات مدیره است. اما باز هم در نهایت این ساکنین هستند که با همکاری خود می‌توانند به داشتن ساختمانی ایده‌آل کمک کنند.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع