چگونه خانه را در فصل زمستان تمیز کنیم

چگونه خانه را در فصل زمستان تمیز کنیم

 

چگونه خانه را در فصل زمستان تمیز کنیم تنها چند روز از شروع فصل زمستان گذشته است و ممکن است خانه شما به یک خانه تکانی زمستانی نیاز داشته باشد. در فصل زمستان نظافت خانه اهمیت خاصی پیدا میکند زیرا در روزهای سرد سال تمام دربها و پنجره ها بسته است و همین مساله تهویه خانه را با مشکل مواجه میسازد. از طرفی در فصل زمستان اعضای خانواده زمان بیشتری را در خانه میگذارنند و در نتیجه خانه زودتر کثیف میشود. روی هم انباشتن این همه آلودگی و کثیفی تا زمان خانه تکانی عید کاری کاملا اشتباه بوده و ممکن است سلامتی ما را نیز با خطرات جدی مواجه سازد. بنابراین توصیه میکنیم هر چه زودتر دست به کار شوید و از شر این آلودگی ها راحت شوید. اگر خودتان وقت و حوصله یک نظافت درست و حسابی را ندارید میتوانید از شرکت های خدماتی و نظافتی معتبر در این زمینه کمک بگیرید. در این مطلب قصد داریم نحوه تمیز کردن خانه در فصل زمستان را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه خانه را در فصل زمستان تمیز کنیم
چگونه خانه را در فصل زمستان تمیز کنیم
مقدمه

در ایام سرد سال دربها و پنجره ها دائما بسته است و در نتیجه هوای آزاد کمتر در خانه جریان دارد. همین مساله میتواند موجب سنگین شدن هوای خانه شده و احتمال بروز بیماری های تنفسی را افزایش دهد. در این شرایط تهویه دائم هوا و استفاده از فیلترها و دستگاههای تهویه بهترین راهکار برای تازه سازی هوای خانه است. سیستم های مربوط به هوا مانند اسپلیت و هواساز و …. را در فصل زمستان باید تمیز نگه دارید و در داخل خانه نیز یک دستگاه بخار قرار دهید تا رطوبت لازم در خانه حفظ شود.

نظافت یخچال

نظافت یخچال در فصل زمستان را فراموش نکنید. برای این کار باید تمامی بخش های داخلی و خارجی یخچال را تمیز کنید. یخچال را کمی بیرون بکشید و قسمت های موتوری و پشت یخچال را نیز تمیز کنید. یخچال را از برق بکشید و بخش های داخلی یخچال را نیز با جوش شیرین و آب تمیز کنید. بگذارید برفک های داخل یخچال آب شود و سپس به تمیز کردن آن اقدام نمایید.

تمیز کردن آشپزخانه در فصل زمستان

نظافت بخش های مختلف آشپزخانه نیز در این فصل اهمیت خاصی دارد. با استفاده از پاک کننده های خانگی کابینت ها را تمیز کنید. بهترین تمیز کننده های خانگی برای این کار سرکه سفید و جوش شیرین است که میتوانید از آنها برای تمیز کردن سطح کابینتها، اجاق گاز و هود استفاده کنید. در فصل زمستان چون درها همیشه بسته است و جریان هوا کمتر است نظافت آشپزخانه اهمیت بیشتری پیدا میکند. تمامی بخش های آشپزخانه مثل پشت ماشین لباسشویی و کابینت ها را تمیز کرده و فیلتر هود را حتما تعویض کنید.

نظافت داخل خانه در فصل زمستان

فضای داخلی خانه مخصوصا فرش ها و مبلمان باید در فصل زمستان هر چند وقت یک بار تمیز شوند زیرا در این روزها به دلیل سرمای شدید هوا درب ها و پنجره ها همیشه بسته است و ممکن است گرد و غبار درون این سطوح نفوذ کند. بنابراین مبلمان و فرش را با مکش زیاد جاروبرقی تمیز کنید تا گرد و غبار لای پرزهای آن رفع شود. توصیه میکنیم نظافت فرش ها و مبلمان را در فصل زمستان به صورت هفتگی انجام دهید.

نظافت پنجره ها

بهتر است نظافت پنجره ها را به ایام قبل از عید موکول نکنید. بارش باران و برف در زمستان پنجره ها را خیلی زود کثیف میکند و باید همیشه برنامه ای برای تمیز کردن آنها داشته باشید. نظافت شیشه ها در فصل زمستان کمی متفاوت از روزهای گرم سال است و اگر انجام آن برای شما سخت و وقت گیر است میتوانید آن را به خدمات حرفه ای شرکت نظافتی تهران پاک بسپارید.

لزوم تمیز کردن دودکش ها

در فصل زمستان نظافت دودکش ها بسیار اهمیت دارد زیرا گرفتگی و مسدود شدن آنها حتی وقتی خیلی کم باشد میتواند منجر به اتفاقات ناگواری مانند خطر آتش سوزی، گاز گرفتگی و خفگی ساکنین خانه شود. بنابراین در فصل زمستان باید مرتبا وضعیت دودکش ها اعم از دودکش های بخاری، پکیج و … را بررسی کنید و برای تمیز کردن آنها اقدام کنید. بهتر است برای این کار از شرکت های نظاقتی خوش نام و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

خانه را مرتب کنید:

در طی یک خانه تکانی زمستانه باید دستی هم به سر و گوش خانه بکشید و تمامی به هم ریختگی ها را مرتب کنید. قبل از شروع تمیز کاری، اتاق های مختلف را جمع و جور کنید و وسایل اضافی را جمع آوری کنید. تمامی لباس های تابستانه را که این روزها اصلا به کارتان نمی آید جمع کنید و در مکانی مناسب انبار کنید تا کمد فضای کافی را برای آویزان کردن لباس های زمستانی داشته باشد. تمامی وسایل اضافی را از کف زمین و گوشه و کنار خانه ایجاد کنید و برای رعایت ایمنی هیچ وسایل اضافه ای در نزدیکی شومینه و بخاری قرار ندهید.

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم ساده ترین و مهمترین روش ها برای نظافت خانه در فصل زمستان را به شما آموزش دهیم اما هنوز هم بخش های نظافتی زیادی را در این فصل باید انجام دهید تا یک خانه تکانی زمستانی درست و حسابی داشته باشید. اگر برای نظافت زمستانی خانه خود وقت کافی ندارید میتوانید از تیم تخصصی ستاره شرق اصفهان در این زمینه کمک بگیرید.

همکاران ما در ستاره شرق اصفهان  در تمام ایام سال در خدمت شما عزیزان هستند تا بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت و منصفانه ترین قیمت برای شما انجام دهند. میتوانید بدون نگرانی از کارهای نظافتی از این روزهای سرد زمستانی در کنار عزیزانتان لذت ببرید و همه چیز را به نیروهای زبده ما در تهران پاک بسپارید. نیروهای ما هر زمان که شما بخواهید در زمان و مکان مورد نظرتان حضور پیدا کرده و کارهای نظافتی شما را به بهترین وجه ممکن انجام می دهد

 

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع