چگونه بوی نامطبوع فرش را رفع کنیم

چگونه بوی نامطبوع فرش را رفع کنیم

 

گاهی بوهای نامطبوعی در خانه می پیچد که نه از دستشویی و فاضلاب، بلکه از فرش های اتاق است. شاید تعجب کنید ولی فرش ها می توانند بوی خیلی بدی را ایجاد کنند. برای رفع بوی نامطبوع فرش با خدمات قالیشویی تماس بگیرید تا به طور کامل فرش را شستشو دهد. با این کار منبع بو و چیزی که باعث شده تا تار و پود فرش، بوی بد بگیرد از بین می رود. به خصوص وقتی کل فرش بوی بد بدهد و مدت ها فرش را نشسته باشید،چگونه بوی نامطبوع فرش را رفع کنیم حتما نیاز به شستشوی فرش با مواد شوینده است. اما اگر بخش کوچکی از قالی دچار مشکل شده و بوی بد می دهد می توانید با موادی که در خانه دارید، قالی را تمیز کنید تا بوی نامطبوع هم برطرف شود.

ساده ترین راه برای رفع بوی نامطبوع فرش
چگونه بوی نامطبوع فرش را رفع کنیم
چگونه بوی نامطبوع فرش را رفع کنیم

برای از بین بردن بوی ناخوشایند قالی، ابتدا باید علت این بوی بد را پیدا کنید. وقتی علت مشخص باشد به سادگی می توانید عامل بوی بد را حذف کنید. برای مثال وجود رطوبت در کف ساختمان و یا دیوار مجاور موجب نم دار شدن قالی می شود که در این صورت بوی بسیار شدیدی در اتاق می پیچد. علت این بو، ایجاد کپک در میان تار و پود فرش است. با گاهی برخی مواد شیمیایی و تمیز کننده می توانند عامل اصلی بوی بد فرش باشند. نگهداری از حیوانات خانگی و ادرار سگ و گربه هم یکی دیگر از عوامل به وجود آورنده این بوی آزار دهنده است. اگر کودک خردسالی در خانه دارید احتمال نم دادن پوشک و آلودگی فرش را هم بررسی کنید. بعد از تشخیص علت، از بین بردن بوی فرش کار راحت تری است.

رفع بوی نامطبوع فرش با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین در نظافت منزل کاملا به اثبات رسیده است. بسیاری از خانم ها با همین پودر سفید رنگ، سینک آشپزخانه، کانتر و … را تمیز می کنند. نتیجه کار خیلی بهتر از چیزی است که تصور می کنید. جوش شیرین یک ضدعفونی کننده منزل، گندزدا، از بین برنده بو و یک پودر همه کاره برای تمیزکاری است. طریقه استفاده از جوش شیرین بسیار ساده است. حتی می توانید روی همه سطوح و فرش ها و تشک خواب نیز از جوش شیرین استفاده کنید. مقدار زیادی از پودر جوش شیرین را روی فرش ها بپاشید بعد از ۵-۶ ساعت با جاروبرقی جوش شیرین ها را جارو کنید. با این روش اغلب بوها از بین می رود.

رفع بوی نامطبوع فرش با یک گیاه خوشبو

رایحه گیاهان خوشبو در عطرسازی و تولید اسانس های خوشبو کاربرد زیادی دارند. در این مورد اسطوخودوس انتخاب خوبی است. به عطاری محل بروید مقداری گل های تازه اسطوخودوس را خریداری کنید. این گل ها به خصوص وقتی خورد بشوند، بوی خیلی خوشی ایجاد می کنند که کل خانه را پُر می کند. برای اثرگذاری بیشتر روی محل مورد نظر را با ترکیبی از اسطوخودوس خورد شده و پودر جوش شیرین بپوشانید. هر چه بیشتر این مواد روی فرش باقی بمانند، نتیجه بهتر خواهد بود. برای مثال اگر شب اطوخودوس را روی فرش ها بپاشید می توانید فردا صبح، با جارو برقی اتاق را تمیز کنید. احتمالا تا مدت ها عطر خوش اسطوخودوس فضای منزل را معطر می کند. حالا دیگر اثری از بوی نامطبوع فرش باقی نمانده است.

بوراکس نوعی نمک قلیایی و غیر سمی است که از تمیز کننده های خانگی و بی ضرر به حساب می آید. این ماده به صورت پودری در سوپرمارکت ها به فروش می رسد.

 

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع