نگهداری از کودک

نگهداری از کودک

خدمات نگهداری از کودک

نگهداری از کودک شامل موارد متعددی می گردد. شرکت های ارائه دهنده خدمات مراقبت از کودکان می بایست قادر به استخدام نیروهای انسانی باشند که این نیروها دارای دانش و مهارت لازم در خصوص ارائه خدمات نگهداری از کودک به مشتریان چنین شرکت هایی باشند. این نیروهای انسانی علاوه بر داشتن آگاهی نسبت به روحیات و نیازهای کودکان، می بایست قادر به برقراری ارتباط با کودکان نیز باشند. در ادامه به بررسی دلائل استخدام نیروهای خدماتی مراقبت از کودکان، چگونگی خدمات نگهداری از کودک و همچنین مشخصات نیروهای ارائه دهنده خدمات نگهداری از کودک می پردازیم.

دلائل استخدام نیروی ارائه دهنده خدمات نگهداری از کودک توسط والدین

اشتغال والدین و تنها ماندن کودک در منزل

از جمله مواردی که والدین را ترغیب به استخدام نیروی مراقبت کودک می نماید، اشتغال والدین در بیرون از منزل می باشد. زمانی که پدر و مادر هر دو به طور روزانه ساعات زیادی را در بیرون از منزل و به کسب درآمد می پردازند، فرزندان در خانه تنها می مانند.

تنهایی فرزند در منزل، خطرات زیادی را برای او به همراه دارد. بسیاری از والدین، به منظور اجتناب از این خطرات احتمالی که کودکشان را تهدید می کند، اقدام به استخدام پرستار و نیروی ارائه دهنده خدمات نگهداری از کودک برای فرزند خود می نمایند.

عدم امکان ثبت نام فرزند در مهد کودک

در بسیاری مواقع به دلیل دور بودن منزل از مهد کودک، امکان ثبت نام فرزند در مهد کودک و بهره مندی از خدمات مراقبت از کودک این مراکز وجود ندارد. همچنین، ممکن است که والدین در نزدیکی محل سکونت فرزند خود، نتوانند مهد کودکی متناسب با نیازهای کودکشان پیدا نمایند. این عوامل منجر به استخدام نیروی ارائه دهنده خدمات نگهداری از کودک توسط والدین کودک می گردد.

دلبستگی کودک به محیط منزل

کودکانی وجود دارند که دلبستگی زیادی به محیط منزل خود داشته و به سختی حاضر به شرکت در مهد کودک می شوند. چنین کودکانی عمدتا در منزل دارای تسهیلاتی چون اسباب بازی های سرگرم کننده و مهیج و یا حیوانات خانگی می باشند. همچنین، ممکن است اتاق کودک به سبکی ویژه نقاشی شده باشد.

در چنین مواقعی، والدین کودک به منظور ممانعت از دوری کودک از دلبستگی هایش، اقدام به استخدام نیروی ارائه دهنده می نمایند. بدین ترتیب، کودک در محیط خانه خود و با برخورداری از تسهیلاتی ویژه، مورد مراقبت نیز قرار می گیرد.در چنین شرایطی، نیروی اعزامی علاوه بر مراقبت و رسیدگی به کودک، به ارائه خدمات منزل نیز می پردازد.

بیماری کودک

کودکانی که دارای بیماری های خاصی می باشند و امکان شرکت در فعالیت های گروهی برایشان چندان میسر نمی باشد، می توانند با بهره جستن از نیروی مراقب کودک به دریافت پرداخته و در منزل خود مورد مراقبت قرار گیرند.

 

به عنوان مثال، والدینی که دارای کودکان مبتلا به انواع معلولیت های جسمی و ذهنی می باشند، می توانند مراقبت از کودک خود را به نیروی مراقب کودک در منزل خود سپرده و نگران آسیب دیدگی کودک خود نباشند.

 

اما چنین والدینی می بایست در استخدام پرستار برای فرزند خود دقت مضاعف به کار برده و فردی توانمند را در این زمینه استخدام نمایند.

تامین نیازهای عاطفی کودک

شامل تامین نیازهای مختلف کودک از جمله نیاز عاطفی وی می گردد. نیروی مراقب کودک می بایست مهربان و صبور بوده و با کودک به لحاظ عاطفی ارتباط برقرار نماید.

بسیاری از کودکان به دلیل ارتباط عاطفی عمیق با پرستاران خود، به آنها وابسته شده و حاضر به دوری از پرستار خود نمی باشند. این امر در فرایند نگهداری سالمند نیز صادق می باشد.

تامین نیازهای جسمی کودک

خدمات نگهداری از کودک همچنین شامل تامین نیازهای جسمی کودک نیز می گردد. پرستار کودک، می بایست غذا و همچنین تنقلات کودک را به موقع برای کودک سرو نماید و پذیرایی از کودک را طبق برنامه والدین انجام دهد.

مشخصات نیروهای ارائه دهنده خدمات

دارای تحصیلات مرتبط با کودکان

نیروی مراقبی که به منظور مراقبت از کودکان وارد این حرفه می گردد، می بایست در ابتدا مطالعات عمیقی در خصوص کودکان انجام دهد. این فرد به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات نگهداری از کودک می بایست از نیازهای کودکان آگاهی کامل پیدا کرده و نحوه برخورد مناسب با کودکان در مواقع لجبازی و یا خشم آنها را فرا بگیرد.

 

خوش رو و مهربان

کودکان موجودات لطیفی می باشند و به توجه و محبت زیادی نیاز دارند. از دیگر خدمات نگهداری از کودک می توان به بذل محبت و عشق به آنها اشاره نمود. نیروی مراقب کودک می بایست با خوش رویی با کودک برخورد کرده و از اعمال خشونت اجتناب بورزد.

 

پر انرژی و آماده فعالیت و بازی با کودکان

والدین می بایست فردی را به منظور مراقبت از فرزند خود استخدام نمایند که قادر به بازی کردن با کودکان باشد. از آنجا تحرک و جنب و جوش از نیازهای اولیه کودکان می باشد، انجام بازی و فعالیت جسمی ، از دیگر خدمات نگهداری از کودک می باشد که نمی بایست توسط شرکت های اعزام نیروی مراقب کودک و همچنین والدین مورد غفلت واقع شود.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع