نظافت منزل در پاییز

نظافت منزل در پاییز

نظافت منزل در پاییز به پاییز فصل هزار رنگ نزدیک می‌شویم و لازم است خانه خود را نیز برای این فصل زیبا آماده کنیم. تمیز کاری‌هایی که شاید در تابستان آنها را از یاد برده‌ایم، اکنون در پاییز به چشم می‌آیند. از همین رو ضروری است که  برای نظافت منزل در پاییز داشته باشید تا تدریجا کارهای مربوطه را سر فرصت انجام دهید؛ با ستاره شرق اصفهان همراه باشید تا با چک لیست پاییزی ضروری هر خانه آشنا شوید.

چک لیست نظافت منزل در پاییز

برای آنکه به بهترین نحو ممکن به استقبال فصل پاییز بروید، بهترین کار این است که کم کم دست به کار شوید و چک لیست نظافت منزل در پاییز را تدارک ببینید و تدریجا و سر فرصت این کارها را یکی یکی انجام دهید . ما چک لیست کارهای پیش رو را برایتان آماده کرده ایم:

مبلمان فضای باز را جمع کنید

اگر در حیاط خود از صندلی‌های تابستانی استفاده می‌کنید، اکنون وقت آن است که آنها را روکش کشیده و داخل انباری بگذارید تا در معرض باد و باران پاییز پوسیده نشوند. اگر جای کافی برای انبار کردن آن‌ها ندارید، کافیست آنها را روکش کشیده یا با کاورهای ضدآب محافظت کنید.

نظافت منزل در پاییز
نظافت منزل در پاییز
سرویس و تجهیزات باغبانی در چک لیست پاییزی

در زمستان چراغ باغ شما خاموش است، پس تجهیزات چمن و باغ خود را جمع آوری کنید. اکنون وقت آن است که این ابزارها را تمیز کرده و تعمیرات لازم آن را انجام داده و داخل انباری بگذارید تا فصل بهار دوباره به سراغ آنها بروید.

ناودان‌ها را تمیز کنید

برگ‌های پاییزی زیبا هستند اما نه تا زمانی که ناودان‌ها و لوله‌های سرریز تخلیه را مسدود کنند و موجب ایجاد مشکلاتی شوند. ناودان های پراز برگ و سوزن‌های کاج می‌توانند موجب نشت آب به دیوار و سقف شوند پس لازم است ناودان ها را تمیز کنید.  خواندن مطلب راهنمای تمیز کردن ناودان‌ها اصول چگونگی این کار را به شما یادخواهد داد.

استخر را خالی کنید

اگر از یک استخر داخل حیاط در تابستان‌ها استفاده می‌کردید، اکنون با شروع فصل سرما بهتر است آب آن را تخلیه کنید یا از یک کاور روی آن استفاده کنید تا یخ نزند. زمانی را برای روکش کردن لوله‌ها و شیرآلات درنظر بگیرید تا ناچار به تعمیرات پرهزینه نشوید.

پنجره‌ها را عایق کاری کنید

بسیاری از پنجره ها در مناطق سرد نیاز به عایق کاری دارند. اگر مسئله هزینه برایتان مهم نیست، آنها را دوجداره کنیدY اما در صورت عدم تمایل عایق کاری پنجره‌ها برای فصول سرد می‌تواند در مصرف انرژی خانه شما نیز صرفه جویی کند، پس آن را در چک لیست پاییزی خود قرار دهید.

داخل و خارج پنجره‌ها را تمیز کنید

در همان حال که پنجره‌های خود را با روکش زمستانی می‌کنید، دستی به آنها نیز کشیده و از داخل و خارج با شیشه شوی تمیزشان کنید تا از مناظر بارانی و برفی پاییز و زمستان بیشتر لذت ببرید.

بازرسی خانه در فضای باز

قبل از سرد شدن هوا، اندکی اطراف خانه خود قدم بزنید و به پشت بام بروید و مناطقی که زمستان چکه کرده را ایزوگام کنید و جاهایی که نیاز به تعمیر دارد را تعمیر کنید. سقف را از نظر ترک خوردگی و… بررسی کنید و شیشه‌های شکسته را عوض کنید تا باد و باران نشتی نکند. اگر نیاز به سم پاشی و ریختن کود به گیاهان دارید، اکنون انجام دهید.

دودکش و شومینه‌ها را آماده کنید

دودکش را به صورت سالانه تمیز و بررسی کنید. پیش از زمستان و پاییز از نصب محکم آن و عدم وجود انسداد مطمئن شوید. شومینه را نیز گردگیری و تمیز کنید.

لباس‌های تابستانی را جمع کنید

این لباس‌ها را در کمدخود جمع آوری کنید و لباس‌های گرم خود را آماده کنید. اگر لازم است تعدادی از لباس تابستانی را به خشکشویی سپرده، مابقی را فروخته، اهدا کرده یا دور بریزید تا جای اضافی در کمد شما اشغال نکنند.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع