خصوصیات یک کدبانو حرفه ایی چیست

خصوصیات یک کدبانو حرفه ایی چیست

 خصوصیات یک کدبانو حرفه ایی چیست
خصوصیات یک کدبانو حرفه ایی چیست

خانم های عزیز همگی توی این موضوع یه حس مشترک دارن که از صبح تا شب توی خونه کار میکنن ولی هیچکس کارهاشون را نمیبینه و به چشم کسی نمیاد . درسته از نظر بیشتر آقایون و حتی بعضی خانم ها کار خانه داری اصلا زحمتی نداره ولی باید بگم که این کار یکی از پر زحمت ترین کارهاست .شما برای درست انجام دادن امور خونه حتما باید یه برنامه درست ئاشته باشین و طبق اون پیش برین تا هر روز به کارهاتون برسیم . داشتن برنام ریزی روزانه یکی از ویزگی های کدبانو حرفه ایی و ما امروز میخوایم با هم بررسی کنیم که دیگر خصوصیات یک کدبانو حرفه ایی چیست.

 • یه کدبانو حرفه ایی همیشه خونه و زندگی خودش را تکیز و مرتب نگه میداره. او همیشه صبح ها بعد بیدار شدن و خوردن صبحانه شروع به مرتب کردن کنزل میکنه و برای اینکار توی برنامه روزانش همیشه زمان داره. کدبانو همیشه در زمان مرتب کردن منزل به یه سری نکات اصلی دقت میکنه که عباتند از :
 1. برنامه ریزی روزانه نظافتی
 2. هر روز گردگیری کردن
 3. نظافت هر روز جاهایی که زیاد رفت و آمد دارین
 4. گذاشتن ظروف شسته سرجاهاشون
 5. تمیز کردن و مرتب کردن یخچال به صورت هفتگی
 6. دور ریختن غذا و خوراکیهای خراب شده داخل یخچال
 7. جارو کردن خانه هر دو روز یا سه روز یکبار
 8. مرتب کردن کمد و کابینت
 9. تعویض وسایل حمام و سرویس بهداشتی
 10. نظافت کل منزل
 • دومین کاری که یه کدبانو حرفه ایی همیشه انجام میده اینه که لباسهای اضافی و تازه شسته شده را در کمد مرتب کنه و همه اونها را در جاهای مخصوص خودشون قرار بده.لباسهایی که مناسب فصل جدید نیست را جمع میکنه و در جای مخصوص خودشون میزاره و بعد لباسهای مناسب فصل را جایگزین میکنه.
 • یه کدبانو بعد اینکه از بازار برگشت شروع به مرتب کردن و تمیز کردن و در جای خود قرار دادن وسایل و خوراکی هایی یشه که تهیه کرده. بهتر خرید را به صورت هفتگی یا ماهانه انجام بدین. همیشه قلم و کاغذ در دسترس داشته باشین و زمانی که متوجه شدین یکی از خوراکی ها و مایحتاج آشپزخونه در حال تمام شدن حتما به لیستتون اضافه کنین.
 • توجه کردن به تمام قسمت های منزل از ویژگی های یه کدبانو خوب و حرفه ایی برای همین شما باید هر روز به سبد لباسهای کثیف سری بزنین و اگر دیدید حجم لباسهای کثیف زیاد شده حتما برای شستن اونها اقدام کنین.اینکار باعث میشه از سر میکروب و کثیفی و بوی بد لباسها خلاص بشین.
 • فضای خونتون را خوشبو نگه دارین.میتونین چند گلدون گل طبیعی بخرین و هم برای تزیین خونه و هم برای عطر خوب دادن به فضای خونه ازشون استفاده کنین.هم سرزندگی را با گذاشتن گل در فضای خونه پخش کنین و هم عطر خوب را.
 • یه کدبانو همیشه آماده برای پذیرایی از مهمون هست.میدونه اگه کسی سرزده اومد چطوری بدون اینکه استرس بگیره ازش پذیرایی کنه.اون همیشه برای اومدن مهمون آماده و کارهای زیر  را همیشه انجام داده :
 1. خونه مرتب
 2. ظروف پذیرایی مرتب و آماده
 3. خوراکی و مواد غذایی آماده و داشتن وسایل و مواد لازم برای آماده کردن غذا
 4. بعضی مواقع مهمان شهرستانی سر میرسه و یه کدبانو وسایل خواب آماده داره.

یه کدبانو همیشه آماده و مرتب هیچوقت با اومدن مهمون دچار استرس نمیشه.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع