ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل

 

ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل

 ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.  امروزه شرکت خدماتی و نظافتی بسیاری در زمینه ی نظافت منزل و نظافت ساختمان فعالیت می کنند. این شرکت ها با داشتن کارگر نظافت منزل تمامی خدمات نظافت منزل را از جمله نظافت سرویس های بهداشتی، نظافت آشپزخانه، نظافت و رسیدگی به باغچه و حیاط، خدمات نظافت راه پله و … به بهترین صورت ممکن انجام می دهند. اگر شما عزیزان درصدد نظافت منزل تان هستید اما وقت کافی برای آن را ندارید می توانید با درخواست کارگر آقا یا کارگر خانم برای نظافت منزل به یکی از شرکت های خدماتی مثل نظافت منزل شرق یا نظافت منزل غرب  همکار پالسین نظافت خانه و ساختمان تان را به آنان بسپارید.

 

متقاضیانی که در قسمت شمال اصفهان  هستند می توانند از خدمات نظافت منزل شمالبهره ببرند. خدمات نظافت  نیز جهت رفاه و دسترسی ساکنان اصفهان  تاسیس شده که تمامی خدمات نظافتی منزل یا محل کار را برای درخواست کنندگان در اسرع وقت انجام می دهند. در مقاله های پیشین در سایت پالسین درمورد چگونگی تمیز نگه داشتن قسمت های مختلف منزل مانند آشپزخانه و نیز نظافت محل کار صحبت کرده ایم. اکنون در این مقاله قصد داریم شما را با ترفندهای سه سوتی نظافت منزل آشنا کنیم که می توانید با به کار گیری آن ها منزل تان را با بالاترین سرعت ممکن تمیز و مرتب کنید.

 

ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزلما برای راحتی شما ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل را در مورد هر بخش از خانه و لوازم را به صورت جداگانه توضیح می دهیم. شما کاربران گرامی می توانید با رعایت کردن آن ها سریع تر به هدف تان دست یابید.

 

 1. تمیز کردن سالن
 • فرش و ترفندهای سه سوتی نظافت منزل

فرش های منزل جزو گران ترین و مجلل ترین لوازم منزل اند که باید آن ها را همواره تمیز و نو نگه دارید تا هم جلوه ی زیبایی به منزل ببخشند هم عمر مفید آن ها افزایش یابد. برای این کار فرش ها را با جارو برقی جارو بکشید و آن ها را گردگیری کنید. چنان چه قالی و فرش ها لکه گرفته اند برای رفع آن ها به مقاله های پاک کردن لکه های فرش موجود در سایت پالسین مراجعه کنید.

 • ترفندهای سه سوتی نظافت منزل و تلویزیون و قاب عکس ها

میز تلویزیون، قاب عکس ها، آینه، ساعت، میز عسلی و سایر لوازم موجود در هال را گرد گیری کنید هر کدام را در صورت لزون با توجه به جنس شان پاک کنید.

نظافت آشپزخانه با استفاده از ترفندهای سه سوتی نظافت منزل

 

نظافت آشپزخانه با استفاده از
 • ظرف ها

ظرف های کثیف را جمع کنید و درون سینک قرار دهید. پس از شست و شو آن ها روی آبچکان بگذارید تا خشک شوند. بعد از این که خشک شدند هر کدام را در جای خود بگذارید و آبچکان را خالی کنید.

 • یخچال

ابتدا مواد درون یخچال را خارج کنید و تمام بدنه، قفسه و کشوها را تمیز کنید سپس خوراکی ها را برگردانید. مواد غذایی مانده و خراب شده را دور بیندازید.

 • گاز و ترفندهای

ابتدا قسمت های جدا شونده و شعله پخش کن های گاز را خارج کنید و آن ها را جداگانه تمیز کنید. سپس بعد از دستمال کشی سطح گاز یک خمیر از جوش شیرین و آب درست کنید و با آن سطح گاز را بسابید. بعد از ۱۵ دقیقه سرکه ی سفید روی خمیر اسپری کنید. بعد از چند ساعت می توانید گاز را از ترکیب ها پاک کنید و برق بیندازید.

 • کابینت ها

کابینت ها را خالی و درون آن ها را گردگیری و تمیز کنید. سپس ظرف ها را پس از پاک کردن مرتب درون آن ها بچینید. کابینت های چوبی را می توانید با وازلین و لیمو یا سرکه سفید و آب تمیز کنید.

 • سینک

سینک ظرفشویی را پس از اتمام شستن ظروف با نمک و لیمو شست و شو دهید. ابتدا مقداری نمک روی سینک بپاشید سپس با لیموی نصف شده آن را بسابید. دقت کنید که حتما در آخر سیم و اسکاچ را نیز بشویید زیرا آلودگی های آن ها می توانند محل مناسبی برای رشد میکروب ها باشند

 1. کف منزل

   ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل
  ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل

از تمیز کردن کف منزل در هال، آشپزخانه و سایر قسمت ها غافل نشوید.

کف چوبی: برای تمیز کردن پارکت ها و کف پوش های از جنس چوب ابتدا درون یک ظرف یک قاشق سرکه، یک قاشق آبلیمو و ۳ قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. درون یک سطل نیز سه لیتر آب بریزید و مخلوط را به آن اضافه کنید. اکنون یک دستمال تمیز به این ترکیب آغشته کنید و کف را بسابید.

کف سرامیکی: یک قاشق چای خوری بیکینگ پودر را با یک دوم فنجان سرکه ترکیب کنید و آن را درون یک سطل آب بریزید. سپس با کمک تی کف را با این مواد شوینده برق بیندازید.

 1. سرویس های بهداشتی
 • حمام

شیر آلات، آینه و شیشه ی در حمام را با یک اسفنج آغشته به سرکه تمیز کنید.

سری دوش را باز کنید و به مدت چند ساعت درون ظرف سرکه قرار دهید. روی خود دوش و شیر آب را چند دقیقه سس کچاب بمالید سپس آن را بشویید.

وان را نیز با اسفنج خیس شده با سرکه جرم گیری کنید، سپس با اسفنج مرطوب آغشته به جوش شیرین بمالید. در آخر خوب آبکشی کنید.

کف حمام را با لیمو بمالید و بعد از ربع ساعت صبر کردن آن را بشویید.

پرده های حمام را جدا کنید و درون لباس شویی بیندازید.

 • دستشویی و ترفندهای سه سوتی برای نظافت منزل

شیرآلات و آینه دستشویی را مانند شیرآلات حمام شستشو دهید.

کاسه ی توالت را با کمک یک دستمال تمیز آغشته به آبلیموی تازه بسابید و سپس روی آن نمک بریزید. پس از مدتی آن را شست و شو دهید.

کف دستشویی را می توانید مانند حمام با لیمو بشویید.

 1. اتاق ها

ابتدا لوازم ریخت و پاش شده را جمع کنید و نظم سطحی به اتاق ببخشید.

سپس تخت خواب را مرتب کنید و اشیای اضافی روی آن را بردارید.

لباس ها را درون کمد سروسامان بدهید و مرتب بچینید. برای راحتی لباس هایی را که نمی پوشید اما نو و قابل استفاده اند را ببخشید و لباس های غیر قابل استفاده را دور بیندازید.

پرده های اتاق را اگر کثیف اند جدا کنید و درون ماشین لباسشویی بیندازید.

قفسه ها، کتابخانه، دراور و … را گردگیری و تمیز کنید.

فرش را جارو بکشید.

شرکت های نظافتی ستاره شرق اصفهان

شرکت های خدماتی و نظافتی طرف قرارداد با نیروهای حرفه ای و با تجربه ای دارند که با استفاده از ترفندهای سه سوتی نظافت منزل تمامی قسمت های خانه ی متقاضیان را تمیز و مرتب می کنند. هزینه ی خدمات این شرکت های نظافتی بسیار رضایت بخش و منطقی است.

 

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع