استفاده از مواد شوینده در انواع مختلف

استفاده از مواد شوینده در انواع مختلف

نکات مهم استفاده از مواد شوینده در انواع مختلف وقتی زمان تمیز کاری فرا می رسد، همه ما می خواهیم تا آن را به شکلی موثر و کارآمد انجام دهیم. انواع و اقسام محصولات و ابزار مرتبط در بازار وجود دارد که به شما در این راه کمک می کنند تا هرگونه ویروس و میکروب و آلودگی را از بین ببرید.

استفاده از مواد شوینده
نکات مهم قبل از شروع تمیزکاری با مواد شوینده

شاید تعجب کنید اگر متوجه شوید که بسیاری از آن ها را اشتباه استفاده کرده و نتیجه ای را که باید کسب نمی کنید بنابراین قبل از شروع به تمیزکاری، چند دقیقه زمان بگذارید تا کارهایی که در ادامه ی این بخش از سبک زندگی و رازهای خانه داریستاره شرق گفته ایم را انجام دهید:

استفاده از مواد شوینده در انواع مختلف
  1. برچسب محصول را بخوانید زیرا مقدار، میزان مصرف و اطلاعات ایمنی را ذکر کرده است.
  2. دستورالعمل ها را دنبال کنید.
  3. انقضای محصول را بررسی کنید زیرا برخی از آن ها با منقضی شدن، اثربخشی خود را از دست می دهند.
  4. هنگام استفاده از محصولات، تهویه مناسبی را در نظر بگیرید.
  5. برای محافظت از پوست خود از دستکش وعینک محافظ استفاده کنید.
  6. محصولات تمیز کننده را با یکدیگر مخلوط نکنید زیرا می توانند بخارهای سمی تولید کنند.
  7. دستان خود را پس از استفاده از هر نوع ماده تمیز کننده با صابون و آب گرم بشویید.
روش صحیح استفاده از انواع شوینده ها و تمیزکننده ها

به منظور کسب بهترین نتیجه نکاتی که در ادامه آمده است را برای هر محصول دنبال کنید:

۱- دستمال مرطوب ضد عفونی کننده

دستمال های ضد عفونی کننده اگر به درستی استفاده شوند می توانند محیطی امن و عاری از هرگونه آلودگی را برای شما فراهم کنند. برچسب های توضیح محصول را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که دستمال ضدعفونی کننده مخصوص و مناسب سطوح را انتخاب کرده اید.

مواد ضدعفونی کننده این دستمال ها باید حداقل ۴-۵ دقیقه روی سطح بماند تا ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرد. سعی کنید از یک دستمال ضدعفونی کننده برای تمام سطوح استفاده نکنید زیرا فایده ای نخواهد داشت.

دستمال مرطوب های ضدعفونی کننده تا ۲ سال انقضا دارند، چنانچه حین استفاده به قدر کافی مرطوب نیستند می توانید با افزودن الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد آن را احیا کنید. فقط توجه داشته باشید که قبل از استفاده از دستمال، اجازه دهید الکل به خوبی جذب آن شود.

برای استفاده و موثر بودن اثر ضدعفونی کنندگی این دستمال، از خشک بودن و تمیزی سطح اطمینان حاصل کنید و به عبارتی دیگر، اگر مواد غذایی یا چربی روی سطح مورد نظر چسبیده اند، ابتدا آنجا را با آب و صابون تمیز کرده و سپس از دستمال ضدعفونی کننده استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که اگر کودک به سطح ضدعفونی کننده دسترسی دارد؛ اجازه دهید سطح ضد عفونی شده خشک شود و سپس با آب شستشو دهید.

– اسپری های ضدعفونی کننده

برای موثر واقع شدن اسپری های ضد عفونی کننده نیز همانند دستمال ضدعفونی کننده، لازم است ابتدا سطح را کاملا از محلول خیس کنید تا میکروب ها از بین بروند.

برای اسپری های آئروسل مانند اسپری تمیز کننده لیزول و اسپری ضدعفونی کننده میکروبن ۲۴ که می توانند در هردو سطح سخت و نرم مورد استفاده قرار گیرند و به شدت هنگام استفاده از این شوینده ها باید نکات ایمنی را رعایت کنید، سطوحی که خیلی آلوده هستند را پاک کنید.

اسپری را ۱۵-۲۰ سانتی متر با فاصله از سطح و به مدت ۳۰ ثانیه بپاشید تا سطح آن مرطوب شود. توجه کنید سطوحی که برای آماده سازی غذا استفاده می کنید را پس از خشک شدن، حتما با شیرین بشویید وبا یک دستمال میکروفایبر تمیز خشک کنید.

برای اسپری های ضدعفونی کننده غیر آئروسل نیز همین توصیه ها را دنبال کنید. این اسپری ها باید حداقل ۵ دقیقه روی سطوح بمانند تا موثر واقع شوند. برچسب استفاده از محصول را بخوانید زیرا بسیاری از آن ها را نمیتوان در سطوح چوبی، روغنی یا چرمی استفاده کرد.

مطالب مرتبط

ثبت یک دیدگاه

تماس سریع